LAJM I FUNDIT/ SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi

88
Sigal

Ish-drejtori i RTSH Thoma Gëllçi është arrestuar mbrëmjen e sotme me urdhër të Prokurorisë së Possaçme. Se bashku me Gellcin jane arrestuar dhe tre punonjes te RTSH, Julian Tapia, Ervin Muraj dhe Alban Maraveci. Ata dyshohet se kane kryer shkelje ne tendera.