Kujdes kur e festoni vitin e ri larg shtëpisë, mund ta pësoni kështu

636
Festat e fund vitit janë kthyer në periudhën më ‘të përshtatshme’ për hajdutët.
Kështu i ka ndodhur edhe në një familje në Tiranë, ku një 39 vjeçar ka denoncuar në polici vjedhjen e banesës.
“Më datë 05.01.2018, shtetasi B.H, vjeç 39, banues në Tiranë, kallëzon se, më datë 28.12.2017, është larguar nga banesa dhe kur është kthyer ditën e sotme, ka konstatuar se persona të paidentifikuar, duke hapur derën me çelës, i kanë vjedhur banesën ku kanë marrë nje shume lekesh dhe disa bizhuteri. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin zyrtar të policise.
Sigal