Kthjellët dhe ngrohtë, parashikimi i motit për sot

32
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim 1 deri 8 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/16 diell re

Kukës 2/14 diell re

Lezhë 3/15 diell re

Dibër 0/12 diell re

Durrës 5/15 diell re

Tiranë 6/16 diell re

Elbasan 4/16 diell re

Berat 2/17 diell re

Vlorë 5/16 diell re

Korçë -1/9 diell re

Gjirokastër 1/16 diell re

Sarandë 6/16 diell re.