Kthesa e motit në Korçë, reshje të dendura shiu e breshëri

53
Sigal

Rikthehen reshjet e breshërit në juglindje, në disa fshatra të Maliqit, Devollit dhe po ashtu në qytetin e Korçës.

Sipas informacioneve, në Maliq janë prekur fshatrat Rrëmbec, Orman dhe Pojan ku reshjet e breshërit kanë qenë të dendura.

Dëme duket se ka në tokat e këtyre fshatrave, tek prodhimet bujqësore.

Ndërkohë që pas breshërit, vijojnë reshjet e shiut në Juglindje.