Kreu i PD uron Krishlindjet: Gëzuar të gjithë besimtarëve të krishterë

490
Sot në mbrëmje mbarë vendi feston Krishtlindjet. Urimi ka ardhur edhe nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.
Kryeopozitari Basha ka zgjedhur rrjetin social “Facebook”. “Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve të krishterë Gëzuar Krishtlindjen!”, citohet në mesazhin e Bashës, të cilin e ka përcjell dhe me një kartolinë urimi.
Në pritje të Krishtlindjeve do të mbahet mesha në Katedralen “Shën Pali”, ndërsa festimet do të vijojnë edhe gjatë ditës së nesërme.