Korçë/ Përmbysje e fríkshme e mjetit, detajet për ngjarjen

160
Sigal

Një makinë është kthyer pérmbys duke dalë nga rruga në fshatin Vëlitërne në aksin Korçë-Pogradec.

Përplásja siç duket edhe nga pamjet ka qenë e fríkshme por fatmirësisht pa pasoja të rëndëa në njerëz përveç dëmeve materiale.

Pólicia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për të zbárdhur shkáqet dhe rrethanat e aksídentit.

Ende nuk është bërë i ditur emri i drejtuesit të mjeti si dhe nëse ka pasur persona të tjerë në makinë kur ka ndodhur aksídenti.