Kontrabandë, arrestohet punonjësi i degës doganore Berat

262
Një 56-vjeçar nga qyteti i Beratit është vënë në pranga nga policia për kontrabandë. Punonjësi i doganës së Beratit, Arben Ulaj është vënë në pranga për vepren penale “Kontrabandë nga punonjësit që lidhen me veprimtaritë doganore” e kryer në bashkëpunim. Gjykata e rrethit gjyqësor Berat me datë 25.06.2016 kishte vendosur masën “arrest me burg” për 56-vjeçarin. ​Arrestimi i Arben Ulajt u bë i mundur nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar.