Keni plane për plazh? Sot temperatura deri në 32°C

27
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i qëndrueshëm.

Përgjithësisht në vend do të ketë mot të kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri 7 m/sek dhe në bregdet deri 10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 16/32 diell pak re

Kukës 12/30 diell pak re

Lezhë 15/31 diell pak re

Dibër 12/28 diell pak re

Durrës 17/30 diell pak re

Tiranë 19/32 diell pak re

Elbasan 16/31 diell pak re

Berat 15/31 diell pak re

Vlorë 16/29 diell pak re

Korçë 15/30 diell pak re

Gjirokastër 15/30 diell pak re

Sarandë 16/27 diell pak re.