Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

23
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5 lekë dhe do të shitet me 96.4 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.1 lekë. Ndërsa franga zvicerane do të blihet me 108 lekë dhe do të shitet 109 leke.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 120.7 lekë dhe do të shitet me 121.7 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë