Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

10
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 99.4 lekë dhe do të shitet me 100.4 lekë.

Euro do blihet me 105.8 lekë dhe do të shitet me 106.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 109.7 lekë dhe do të shitet me 110.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do të blihet me 122.9 lekë dhe do shitet me 123 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë