Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

27
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 94.1 lekë dhe do të shitet me 95.2 lekë.

Euro do të blihet me 102 lekë dhe do shitet me 102.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 103.8 lekë dhe do të shitet me 104.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 118.8 lekë dhe do të shitet 120 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë