Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

14
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 100.5 lekë dhe do të shitet me 101.8 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do të blihet me 105.6 lekë dhe do të shitet me 106.4 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 108.8 lekë dhe do të shitet me 109.8 lekë.

Ndërsa paundi britanik do të blihet me 120.9 lekë dhe do të shitet me 122 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro,