Këmbimi valutor 15 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

8
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 99.7 lekë dhe do të shitet me 101.1 lekë.

Euro do të blihet me 106.6 lekë dhe do të shitet me 107.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 110.6 lekë dhe do të shitet me 112 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do të blihet me 123.3 lekë dhe do të shitet me 124.7 lekë.

Këmbimi valutor 15 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,