Kapen 73 kg marijuane, arrestohet greku

236

Kapen 73 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar. Operacioni ne Kefalovris, Janine.

Eshte ndaluar nga policia greke nje mjet qe vinte nga kufiri i gjelber. Brenda ne bagazh te mjetit u gjeten dhe sekuestruan 47 pako me 73 kg 800 gram marijuane që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

U sekuestruan 2 celulare dhe 150 euro. Ne pranga drejtuesi i mjetit, grek 43-vjec.