Ja si do të jenë temperaturat sot

457
Sigal

Ditën e sotme nuk do të reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në 0 gradë dhe maksimalet deri në 7 gradë.

Parashikimi:

RESHJET

(E martë, dt.14) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

(E martë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 14 °C
në vendet e ulëta: 3 / 14 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Sot pasdite (e martë, dt.14) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.