Ja si do jetë moti për nesër dhe 3 ditët në vazhdim

590
Sigal

Temperatura të larta dhe diell.

Për ditën e nesërme dhe deri të premten nuk pritet të ketë reshje shiu.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin për ditët në vazhdim.

Parashikimi i motit:

Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte.

E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare.

Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi.

Në vlerat termike, parashikohen rënie të lehta graduale, si në tabelë.

Image