Infektivi, familjarët sjellin ushqime për të shtruarit nga Covid-19 (FOTO)

25
Sigal

Familjarët e të prekurve nga Covid-19, të cilët po kurohen në Spitalin infektiv QSUT-së tregojnë interesim të vazhdueshëm për të afërmit. Nga pamjet e LSA-së, situata në ambjentet e jashtme të spitalit Covid 1 duket e qetë. Ambulancat janë në radhë për çdo emergjencë dhe mjekët vazhdojnë punën normalisht. Nuk mungojnë qytetarë të shumtë, që pyesin për të afërmit e infektuar dhe që sjellin ushqime për ta.