I sfilitur nga pritja, vogëlushi i përlotur shtrëngon me duar pasaportën në Kakavijë

97
Sigal

Një fëmijë i vogël ka qëndruar bashkë me familjen prej tri ditësh në Kakavijë duke pritur të kalojë drejt shtetit grek.

Imazhi i tij dhe i shumë fëmijëve të tjerë është bërë simbol i kësaj krize kufitare që ka lënë në pritje qindra shqiptarë që kishin ardhur për pushime në vendin e tyre.

Ai shfaqet i përlotur teksa në duart shtrëngon pasaportat duke pritur me padurim të largohet.