I nxheti afrikan / Ja si nis Korriku në vend

41

Parashikimi i motit sipas IGJEUM, e mërkurë 1 Korrik 2020.

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt. 01) nuk priten reshje në të gjitha qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 33°C

në vendet e ulëta: 20 / 36°C

në vendet malore: 15 / 33°C

ERA

Nesër (e mërkurë, dt. 01) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.