I dënuar për drogë, kapet në Fushë Krujë personi i shpallur në kërkim

249

Policia e Fushë Krujës vë në pranga një person të shpallur në kërkim për drogë.

I arrestuari është 24-vjeçari M.S., banues në Fushë Krujë.

Ndalimi i tij u bë pasi ishte shpallur në kërkim, i dënuar më 4 vite e 8 muaj burg.

Më konkretisht i riu është dënuar nga Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për veprën penal “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.