Hetimet për aksidentin në Berat/ 25-vjeçarja humbi kontrollin

52
Sigal

Mediat kanë publikuar detaje të reja nga aksidenti i një dite më parë në Berat ku një nënë e re humbi jetën së bashku me djalin 6-vjeçar pasi ra në lumin Osum.

Mësohet se ekspertët kanë përcaktuar në dosje se aksidenti është shkaktuar si pasojë e humbjes së kontrollit nga ana e drejtueses së mjetit dhe paaftësia e saj për të manovruar pas daljes nga parakalimi.

Siç u pa edhe në pamjet e kamerave të sigurisë, e reja humbi kontrollin pas një parakalimi me mjetin e saj ‘ML’ dhe pas disa manovrash, theu kangjellat e rrugës dhe përfundoi në lumë.