Grabitja e parave në Rinas, jepen dënimet për 6 policë privatë

484
Gjykata ka dhënë vendimet për 6 policët privatë të cilët po transportonin shumën e madhe të parave që u grabitën në rrugën e Rinasit më 9 shkurt.
Policët privatë morën dënimin me 2 vite shërbim prove, pasi akuzohen për shpërdorim detyre.

Dënimi u dha për Fatmir Gabin, Gentjan Dedan, Xhelil Metajn, Endrit Daçin, P.Jogun dhe D.Balla.

VIJON..
Sigal