Grabitja e argjendarisë, reagon policia: Identifikohet autori, nën kërcënimin e armës mori një sasi bizhuterish

357
Sigal

Policia e Elbasanit jep detaje për grabitjen e argjendarisë, mesditën e sotme, në mes të këtij qyteti. Policia njofton se ka identifikuar autorin e grabitjes dhe po punon për kapjen e tij.

Sipas uniformave blu, autori është futur në argjendari i armatosur dhe nën kërcënimin e armës ka vjedhur një sasi bizhuterish.

Elbasan/ Informacion paraprak

Idetifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i ngjarjes të ndodhur mesditën e sotem në Elbasan, vijon puna për kapjen e tij.

Në lgjen “Aqif Pasha” Elbasan, një person ka hyrë në një agjendari në pronësi të shtetases A.B., dhe dyshohet se nën kërcënimin e armës ka vjedhur një sasi bizhuterish.

Me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë forcat “Shqiponjat”, Patrullat e Përgjithshme si dhe specialistët e Hetimit të Krimit, ku falë reagimit të shpejtë dhe profesional u bë e mundur idetifikimi i autorit dhe vijon puna për kapjen e tij.

Nê vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma pistoletë që është përdorur për vjedhje.