Gjendet gruaja e pajetë në Shkodër, dyshimet e para

187
Sigal

Një grua është gjetur e pajetë mesditën e sotme në Shkodër. Nga të dhënat e para, raportohet se gruaja ka plagë të shumta në trup, të shkaktuara nga një mjet prerës.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe pritet të zbardhë të vërtetën. Ndërkohë, nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me vrasje apo vetëvrasje.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur si lagjia Rus. Viktima e cila është gjetur pa shenja jete në Shkodër është identifikuar si Rudina Emini, nënë e tre fëmijëve. Trupi i saj i pajetë është gjetur nga të afërmit. Mësohet se bashkëshorti i saj ndodhej në një emigracion.