Fotografuan fletën e votimit, e “pëson” çifti në Sarandë, arrestohet 37-vjeçari, nisin hetimet për bashkëshorten e tij

88
Sigal

Një 37-vjeçar është arrestuar në Sarandë ndërsa bashkëshortja e tij është proceduar në gjendje të lirë të akuzuar për “Shkelja e fshehtësisë së votës”.

Kjo pasi çifti i bashkëshortëve kishin fotografuar fletët e votimit dhe më pas janë larguar nga qendra e votimit.

Njoftimi i policise:

Xarrë, Sarandë

Fotografuan fletët e votimit, arrestohet një 37-vjeçar, procedohet në gjendje të lirë bashkëshortja e tij.

Komisariati i Policisë Sarandë ka marrë njoftim nga shtetasi O. Sh., vëzhgues në Qendrën e Votimit nr.4731, Xarrë, se dy shtetas kishin fotografuar fletët e votimit dhe më pas kishin dalë jashtë Qendrës së Votimit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë menjëherë kanë njoftuar prokurorin e gatshëm, për këtë rast. Dy bashkëshortët dhe vëzhguesi janë paraqitur me vullnetin e tyre, në Prokurorinë e Sarandës.

Në vijim të veprimeve u arrestua shtetasi L. T., 37 vjeç, banues në Xarrë, Konsipol dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e tij, shtetasen E. T(C)., për veprën penale “Shkelja e fshehtësisë së votës”.

Në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.