FOTO/ Reshjet e borë mbi 1 metër, bllokohen dy fshatra në Gramsh, në disa zona mungon energjia elektrike

52
Sigal

Reshjet e dëborës dhe erërat e forta kanë bërë që dy fshatra në Gramsh, Rovje dhe Grabova Atë bllokohen.

Në fshatin Rovje dhe në disa pjesë të rrugës trashësia e borës arrin mbi një metër. Ndërsa që prej 24 orësh në zonë mungon energjia elektrike.

Kreu i Bashkisë së Gramshit Klodian Taçe është shprehur se në disa zona janë nisur disa traktorë me zinxhirë për shkak se fadromat nuk mund të punonin si pasojë e terrenit të vështirë. Fatmirësisht nuk janë raportuar raste emergjente.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri