FOTO/ Fenomeni i rrallë në Shëngjin, deti ‘tërhiqet’ me disa metra. Shikoni çfarë kanë dalë në sipërfaqe

171
Sigal

Teksa prej vitesh është raportuar se në Shëngjin deti po avancon duke “gllabëruar” rërën dhe pishat pranë bregut, një fenomen ndryshe ka ndodhur këtë vit.

Ddeti është tërhequr me disa metra në zonën e plazhit të Shëngjinit, duke bërë që lokalet që ishin të ngritura mbi ujë të dalin zbuluar.

Gjatë verës së kaluar këto lokale kanë qenë disa centimetra brenda ujit, ndërsa tashmë uji është tërhequr me disa metra larg.

FOTO/ Fenomeni i rrallë në Shëngjin, deti

FOTO/ Fenomeni i rrallë në Shëngjin, deti

FOTO/ Fenomeni i rrallë në Shëngjin, deti