“Faleminderit shqiptarëve për përkrahjen, babai i Markut: Jam shumë krenar

101
Sigal

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka mposhtur Maxim Prodan të shtunën me vendim unanim për të fituar rripin ndërkombëtar të peshës së mesme të IBF në boks.

Pas një ndeshje shumë interesante, Marku ishte shumë më i rrezikshëm brenda ringut dhe mori fitoren që e bën atë kampion bote, pas rezultateve 97-93 dhe 96-94, ndërsa gjyqtari i tretë shënoi fitore në mënyrë të çuditshme 99-91 për Prodanin.

Për Florian Markun është shumë krenar edhe një person shumë i dashur, babai i tij.

Babai i Florian Markut thotë se është tejet krenar me djalin e tij, pasi po shpërblehet për të gjithë sakrificat që ai ka bërë gjatë jetës.

“Ndihem shumë krenar, sepse e di sa është munduar dhe që ka sakrifikuar shumë gjëra vetëm që të arrijë majat e këtij sporti. Jam gëzuar tej mase, sepse po shikoj që i gjithë mundi që ka bërë po i shpërblehet”, tha fillimisht Sebi Marku, babai i Florian Markut për Gazeta Blic Sport.

Babai i Florian Markut zbulon se si është kampioni i botës në raport me familjen.

Përkrahja e madhe që vjen për Florian Markun e kënaq edhe babain e tij, i cili falënderon të gjithë shqiptarët që e motivojnë para çdo meçi.