Erërat e forta rrëzjonë pemën, bllokohet aksi Gjirokastër-Kakavijë

57

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe erë kanë pushtuar të gjithë vendin mëngjesin e kësaj të mërkure.

Si pasojë e reshjeve të shiut është bllokuar aksi Gjirokastër-Kakavijë në afërsi të Lazaratit.

Aksi është bllokuar nga rrëzimi i një peme e cila ka krijuar radhë të gjata makinash.

Edhe gjatë ditës së nesërme bëhet me dije se moti do të jetë i paqëndrueshëm, shoqëruar me reshje të dendura shiu.