Epidemia e drogës / Kapet shqiptari, ishte furnizuesi kryesor

267
Sigal

Prej kohësh, autoritetet në Këln të Gjermanisë ishin të shqetësuara për epideminë e drōgës në zonën e njohur si Neumarkt.

Skenat ishin të frikshme. Por tashmë policia beson se ka kapur personin që akuzohet si autori kryesor i furnizimit me drōgë të kësaj zone.

Ai është një shqiptar, që ishte i njohur për policinë për shkak se ishte kapur njëherë me letra të falsifikuara italiane.

Shqiptari 31-vjeçar u kap në flagrancë duke shitur kōkainë një vajze.

Pas kontrollit në banesë, atij iu gjetën edhe 120 doza kōkainë dhe 1300 euro.

Shqiptari pritet të dalë në gjyq.