EMRI/ Sarandë, hidhet në det nga trampolino, plagoset rëndë pushuesi

64
Sigal

Endri Mera 28-vjeç, nga Tepelena, i ndodhur me pushime në Sarandë, është hedhur nga trampolino me kokë në det dhe për rrjedhojë është plagosur rëndë.

Menjëherë është transportuar  në urgjencën “Stefan Mekshi” në Spitalin e Sarandës. Sipas bluzave të bardha i riu ka pësuar frakturë të rruazave të qafës.

Ka marre ndihmën e parë dhe po niset me helikopter  për drejt spitalit te Traumës ne Tirane. Shkak është bere hedhja me koke e te riut ne det.