Sigal

Një zjarr ka në mjetin tip “BMV” , me targë AA 099OJ, në pronësi të shtetasit Lavdimir Çapja, 40 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”Elbasan.

Mjeti ishte i parkuar  në anë të rrugës, dhe si pasojë e flakëve mjeti është djegur pjesërisht në pjesën e motorrit.

Mësohet se në vendgjarje ka shkuar grupi hetimor ku nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, duke vijuar puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes