E rëndë tragjedia në familjen dibrane: Çifti i ri la jetime 4 vajzat e vogla

650
Sigal

E rëndë tragjedia që ka pllakosur familjen Karazajmi në Peshkopi, ku dy prindër të rinj në moshë, Gentian dhe Klodiana Karazajmi humbën jetën në një aksident me motor ditën e diel.

Gentiani 34-vjeçar dhe gruaja e tij Klodiana kanë lënë pas katër vajza të mitura, që do ta ndiejnë tërë jetën e tyre humbjen e prindërve.

Pasojat e një aksidenti të tillë sikurse shihet, i kapërcejnë thjesht caqet e vdekjes së dy personave: ato tashmë do të përjetohen nga 4 fëmijë që do të rriten pa nënë dhe baba në rrugët e panjohura të fatit.

Njoftimi zyrtar i Policisë:

“Në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi,  shtetasi A.B, duke drejtuar automjetin e tij, dyshohet se është përplasur me një motoçikletë dhe për pasojë kanë humbur jetën dy bashkëshortë që udhëtonin me motorçikletë. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e policisë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje”.