E rëndë në Tiranë/ Kalimtari dhunon lypsen tek rruga e “Kavajës”, e bën për spital

221
Sigal

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Rrugën e Kavajës, ku një kalimtar ka dhunuar një grua.

Incidenti i dhunshëm ndodhi pranë xhamisë ‘Dine Hoxha’.

Dëshmitarët në vendngjarje thanë se një kalimtar i rastit ka dhunuar dhe bërë për spital një grua, e cila kishte dalë bashkë me dy fëmijët e saj të mitur për të lypur.

Nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja, ndërsa kanë ndërhyrë qytetarët e rastit për të ndalur burrin nga veprimi i dhunshëm.

Pas kësaj ata njoftuan policinë dhe ambulancën, e cila transportoi nënën e dy fëmijëve në spital.