E mbushur me produkte bujqësore, shkrumbohet magazina në Maliq

108
Sigal

Një zjarr i rënë gjatë pasdites ka shkrumbuar plotësisht një magazinë në fshatin Burimas të Maliqit.

Në magazinë ishin grumbulluar produkte bujqësore ndërsa për vënien në kontroll të zjarrit u desh ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse të bashkisë.

Nuk dihet ende si ra zjarri dhe nëse ishte i qëllimshëm apo aksidental.