E martë, priten reshje të pakta në veri të vendit

472
Sot, kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë gjithë territorin; më të shpeshta në pjesën e dytë të ditës duke rrezikuar zonat veriore nga reshje të pakta e të izoluara.
Temperaturat mbeten thuajse konstante në mëngjes por rritje të lehtë sjell mesdita duke ngjitur maksimumet termike në 16°C.
Sigal