E hënë me shira në gjithë vendin dhe borë në zonat malore

648
Të hënën, datë 15 janar 2018 priten reshje në të gjithë territorin, të dobëta deri mesatare, ndërsa në disa qarqe lokalisht deri intensive, të shoqëruara edhe me shtrëngata.
Reshjet do të jenë në formën e dëborës mbi 500 m mbi nivelin e detit, në veri-lindje në zona të kufizuara edhe me poshtë se ky nivel.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 °C / 13 °C
në vendet e ulëta: 4 °C / 11 °C
në vendet malore: -1 °C / 5 °C.
Era pritet e lehtë, ndersa në bregdet deri mesatare.
Sigal