Dyshohet se aksidentoi një të mitur, arrestohet shoferi

49
Sigal

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia pasi teksa ka qenë duke drejtuar automjetin e tij tip “Volkswagen” dyshohet se ka aksidentuar një të mitur.

Sipas policisë pas ngjarjes shoferi me iniciale tip M. O., është larguar menjëherë nga vendngjarja, por arratia e tij nuk ka zgjatur shumë.

Ndërkohë i mituri V.Sh. pasi ka marrë trajtim mjekësor në spitalin rajonal Kukës, është larguar për në banesë.

Policia njofton se Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin M. O., 38 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në aksin rrugor Kukës-Nangë, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, ka aksidentuar shtetasin e mitur V. Sh. dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit. I mituri, pasi ka marrë mjekim në spitalin rajonal Kukës, është larguar për në banesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit.