Dyshohet për koronavirus/ Kush është menaxheri i lokalit të njohur në Korçë,erdhi nga jashtë dhe u shtrua në spital

321
Sigal

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me të dyshuarit për koronavirus në qytetin e Korçës. I riu, 33 vjeç, mësohet se kanë qënë i shtruar prej disa ditësh në spital pasi kishte disa ditë që kishte shfaqur simptomat e para.

Dyshohet se i riu ishte rikthyer në Shqipëri para një jave nga një prej vendeve të prekura me koronavirus dhe se menaxhon një lokal të njohur në qytet.

Mësohet, edhe për shkak të punës së tij, 33-vjeçari ka kontakte me shumë persona gjë që rrit rrezikun e përhapjes së pandemisë edhe në Korçë.

Ndërkohë bashkë më të në Tiranë mbëmjen e djeshme janë sjellë edhe dy persona të tjetër; bëhet fjalë për një grua dhe një të moshuar.