Dy të huaj tentojnë të vjedhin Postën Shqiptare

317
Sigal

Gjatë ditës së sotme janë arrestuar 2 shtetas të huaj pas tentativës për të vjedhur Postën Shqiptare.

Dy personat, kombësia e të cilëve nuk bëhet ende e ditur, kanë përfunduar në pranga dhe nuk e kanë mundur ta realizojnë dot planin. Ngjarja ka ndodhur disa minuta më parë në zyrat e postës qëndrore, në kryeqytet.

Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe detajet e saj.