Djali i Guljelm Radojës mesazh prekës për të atin: Pushofsh në paqe bab! Do të ndrijnë akoma sytë e tu

73
Sigal

Djali i Guljelm Radojës, Red Radoja ka dhënë një mesazh në shqip dhe frëngjisht për babain e tij i cili u nda nga jeta ditën e sotme prej COVID-19.

Red Radoja shkruan për të atin aktor se sytë e tij do të ndrijnë akoma mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave e nipit.

“Pushofsh në paqe bab’’- shkruan i biri. Aktori i mirënjohur shqiptar, Guljelm Radoja u nda nga jeta sot në moshën 75-vjeçare nga COVID-19, pasi ishte intubuar, madje ditët e fundit i kaloi tek spitali “Shefqet Ndroqi”.

Postimi i plotë:

Pushofsh në paqe bab!

Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …

Repose en paix papa …

Tes yeux continuent à briller sur le front de tes enfants et petits-enfants.

Prehu në paqe bab!

Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …

Repose en paix papa …

Tes yeux continuent à briller sur le front de tes enfants et petits-enfants.

Posted by Red Radoja on Wednesday, May 5, 2021