Diell dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

56
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e mërkurë parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do ketë prezencë të mjegullës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 8/18 diell

Kukës 3/14 diell re

Lezhë 8/18 diell

Dibër 0/13 diell re

Durrës 5/18 diell

Tiranë 7/20 diell

Elbasan 5/19 diell

Berat 2/21 diell

Vlorë 8/20 diell

Korçë 2/11 diell re

Gjirokastër 2/19 diell

Sarandë 6/20 diell.