Dibra -5 °C, parashikimi i motit për çdo qytet

464
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare.

Në orët e mëngjesit parashikohet mjegull e përkohshme përgjatë luginave të lumenjve e pranë sipërfaqeve ujore dhe zonave malore për shkak të temperaturave nën zero gradë.

Era do të fryjë me drejtim lindje-verilindje e përgjatë vijës bregdetare e vrullshme 10-16 m/s. Valëzimi i forcës 4 deri 5 në brigjet e Jonit.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    2/13 re diell

Kukës    -4/9 diell

Lezhë    1/13 re diell

Dibër    – 5/5 diell

Durrës    6/15 re diell

Tiranë    1/15 diell

Elbasan    -2/14 diell

Berat    -2/14 diell

Vlorë    3/15 re diell

Korçë    -3/5 diell

Gjirokastër    -4/14 diell

Sarandë    6/17 re diell.