Sigal

Dy vajza janë zhdukur nga banesat e tyre në Dibër. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lishan i Poshtëm  dhe alarmin e kanë dhënë familjarët.

Ka qenë D. P., vjeç, 61, i cili kallëzon se i janë larguar nga banesa vajza dhe mbesa, shtetaset A. P., dhe Xh. Sh., 15 e 19 vjeç,

Komisariati i Policisë Dibër

Më datë 03.09.2018, shtetasi D. P., vjeç, 61, banues në fshatin Lishan i Poshtëm, kallëzon se i janë larguar nga banesa vajza dhe mbesa, shtetaset A. P., dhe Xh. Sh., vjeç 15 e 19. Po punohet për gjetjen e tyre. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër.