Dhunoi bashkëshorten, arrestohet i riu në Tiranë. Pas hekurave dhe një drejtues motori i dehur

20
Sigal

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona, për vepra të ndryshme penale.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave ra një 32-vjeçar me inicialet I.G.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasin I. G., 32 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Specialistët e Policisë Rrugore Krujë arrestuan shtetasin I. P., 39 vjeç, banues në Lezhë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.”, sqaron policia.