Dhunohet mjeku në Urgjencën e QSUT, autori nën efektin e lëndëve narkotike

221
Sigal

Mjeku Arianit Gogo ka rënë pre e dhunës në ambientet e QSUT.

Mediat raportojnë se autori ishte një 28-vjeçar, i identifikuar si Avjerino Vjeroi cili shkoi në Urgjencën e QSUT nën efektin e lëndëve narkotike dhe e goditi me grusht mjekun Gogo.

Menjëherë ka ndërhyrë stafi mjekësor për normalizimin e situatës, ndërsa 28-vjeçari u dërgua për trajtim në  spitalin psikiatrik Nr.5 Tiranë.

Materialet për ngjarjen jane referuar në prokurori për plagosje të lehtë me dashje.Ndërkohë që nuk dihet ende shkaku që çoi autorin të dhunojë mjekun pikërisht në spital.