Dhunohet efektivi në Dibër afër banesës, efektivi qëllon me armë zjarri në ajër

137
Sigal

Një punonjës policie në Dibër është sulmuar me sende të forta nga dy persona teksa ka qenë duke hyrë në portën e banesës së tij.

Policia bën me dije se ai ka qëlluar me armë zjarri në ajër për të ndaluar sulmin ndaj tij. Tashmë ka nisur puna për kapjen e autorëve të sulmit ndaj efektivit.

Njoftimi i policise:

Dibër/informacion paraprak

Rreth orës 13.35, në lagjen Kamen, Peshkopi, shtetasit D.S., dhe S.S, janë përfshirë në konflikt dhe kanë goditur me sende të forta duke i shkaktuar dëmtime shtetasit M.K(punonjës policie me detyrë Specialist Zone) i cili ka qenë duke hyrë në portën e banesës së tij.

Punonjësi i Policisë i ndodhur në rrezik për jetën, dyshohet se ka qëlluar në ajër me armë zjarri me qëllim ndalimin e mëtejshëm të sulmit ndaj tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes dhe kapjen e shoqërimin në Komisariat të autorëve të përfshirë në konflikt.