DETAJE/ U qëllua për vdekje me armë zjarri në Sukth, kush është 38-vjeçari që humbi jetën!

12
Sigal

Fatjon Dervishi është 38-vjeçari i vrarë me armë zjarri mesnatën e së martës në Katund të Sukthit.

Ngjarja ndodhi tek shinat e trenit ku persona të paidentifikuar ende qëlluan në drejtim të tij.

I riu u transportua në spital, por nuk u mbijetoi plagëve të marra duke humbur jetën.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të Fnsh-së Tiranë

Nioftimi i policisë: 

Në Katund, Sukth, tek shinat e trenit, nga persona ende të paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri shtetasi F.D, 38 vjeç, i cili u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjeksore, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të Fnsh-së Tiranë.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe në bashkëpunim me Prokurorin vijon veprimet për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës.