Detaje tronditëse nga vetëvrasja e 20-vjeçares në Korçë, 1 vit më parë denoncoi djalin e xhaxhait për përdhunim

64

Burime policore bëjnë se një vit më parë e reja kishte denoncuar djalin e xhaxhait për përdhunim.

Të njëjtat burime shtojnë se djali i xhaxhait të saj ishte dënuar në atë kohë për veprën penale “ngacmim seksual”, ndërsa momentalisht është duke vuajtur dënimin “arrest shtëpie”.

20-vjeçarja vari veten mesditën e sotme në banesën e saj, ndërsa nuk dihet nëse ky rast ka ndikuar në aktin ekstrem. Policia ende është duke punuar dhe marrë në pyetje të afërm dhe familjarë.