Detaje të reja nga atentati në Fushë-Krujë, dyshohet se ishin 4 autorë, zbritën nga makina dhe hapën zjarr me automatik, njëri prej viktimave…

121
Sigal

Dalin detaje të reja nga atentati mafioz mesditën e së dielës në mbikalimi i Fushë-Krujës ku mbetën të vrarë Besmir Hoxha, Brilant Martini dhe 30-vjeçari Diklen Vata.

Burime bëjnë me dije se pas shuarjes së plotë të zjarrit në makinën e dyshuar të përdorur nga autorët, janë gjetur në brendësi tre armë zjarri automatike. Targa e mjetit del e kallëzuar si e vjedhur në Tiranë këtë vit.

Dyshohet se kanë qenë 4 veta (autorë), ku tre kanë dalë nga mjeti dhe kanë qëlluar para mjetit në drejtim të viktimave.

Nga këqyrja e vendit të ngjarjes dyshohet se shtetadi D.V që mundi të dilte nga mjeti i plagosur por i gjallë është qëlluar dhe nga afër me armë. Në vendngjarje janë sekuestruar mbi 50 gëzhoja armësh automatike.